Studio masażu i smukłej sylwetki
Masaże
- hawajski
- klasyczny ciała
- relaksacyjny
- wyszczuplający
- leczniczy
- limfatyczny
- kamieniami
- stemplami
Zabiegi
- Czekoladowo-odżywczy
- Miodowo-odżywczy
- Błoto z morza Martwego
- Refleksologia
- Algowy - Thalgo
- Termalny borowinowy
- Piling
- Czerowne wino
- Masaż hawajski (Lomi Lomi Nui)
Lomi Lomi Nui
to hawajski masaż, przeprowadza się go, aby poprawić stan fizyczny i psychiczny. “Lomi” jest hawajskim słowem określającym masaż. Oznacza ono “naciskać, ugniatać, pocierać, jak również pracować nad swoim wnętrzem i zewnętrzną stroną”, hawajczycy określają go jako “dotykanie miękką łapą zadowolonego kota”, gdyż jest wykonywany bardzo płynnie, z harmonią i delikatnie, a zarazem zdecydowanie. Lomi Lomi jest wspaniałym masażem o działaniu relaksującym, leczniczym i terapeutycznym w jednym. Masaż ten pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Do masażu wykorzystuje się dłonie, przedramiona i łokcie. Do zabiegu stosowany jest ciepły olejek. Muzyka to nieodłączny element masażu hawajskiego. Jest to masaż całościowy, masowane jest całe ciało z wyłączeniem miejsc intymnych.
Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi Nui działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza komórki z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy. W Lomi Lomi Nui dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Równie ważne jest to, że uwalniane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko. Masaż przywraca świadomość ciała. Jest w stanie szybciej usunąć napięcia albo nawet nie pozwolić na ich wystąpienie.
Na poziomie emocjonalnym masaż ten pomaga się zrelaksować, “odpocząć psychicznie”, porzucić problemy dnia codziennego i wyciszyć się, dając spokój i komfort psychiczny.
Masaż klasyczny
Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Najczęściej wykonywany, mający na celu utrzymanie organizmu na stałym dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Znana i najbardziej popularna technika masażu. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowana również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację. Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo jak i na poszczególne partie ciała. Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii ora chorób internistycznych. Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju na drodze neuroodruchowej. To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy, intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Stosowane techniki oddziaływają bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe a także bezpośrednio na układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny. Masażem klasycznym nazywamy techniki wywierające wpływ na tkanki ustroju człowieka. Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu , skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze a także na układy krwionośny i chłonny. Pod wpływem masażu naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Masaż przyspiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych a z drugiej szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Masaż klasyczny zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków a także odpływ krwi żylnej.
Masaż relaksacyjny
pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.
Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.
Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel jest to nie tylko obecna moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków, aby masaż mógł się odbyć i aby klient był z niego zadowolony. W tej chwili w praktyce terapeutycznej spotykamy się z sytuacjami, iż masaż relaksacyjny jest także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno - terapeutycznych. Jest to taki filar na którym opiera się cała technika relaksacji, wszelkie zabiegi, którym się poddajemy aby się zrelaksować. Prosty przykład: Sluchamy muzyki aby się odprężyć. W momencie, gdy zostanie nam zrobiony taki masaż zrelaksujemy się jeszcze mocniej jeszcze intensywniej i ….trwalej.
Masaż wyszczuplający
Masaż ujędrniający to forma masażu dzięki której tkanki, przede wszystkim tkanka łączna, uzyskują większe napięcie. Uzyskujemy przez to efekt estetyczny - mniejszej objętości tkanek. Bardzo pomocny przy odchudzaniu, zapobiega powstawaniu fałdów skórnych - uzyskujemy jędrną tkankę skórną. Modelowanie sylwetki ciała dzięki wykorzystaniu specyficznych chwytów masażu następuje rozbicie tkanki tłuszczowej. Przyspieszenie procesów metabolicznych, zachodzących w komórkach pod wpływem masażu, przyspiesz spalanie tłuszczy. Efekt modelowania można zwiększyć przez detoksykację i zastosowanie preparatów do modelowania sylwetki ciała. Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego, izometrycznego i punktowego. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic ud, bioder i pośladków, przyczyniając się również do ogólnego spadku wagi.
Dodatkowo proponujemy masaż odchudzający, likwidujący cellulit wykonany BAŃKĄ CHIŃSKA w serii 10 zabiegów.
Masaż leczniczy
Wpływa korzystnie na stan czynnościowy odpowiednich części ciała. Polega na pobudzaniu zakończeń nerwowych związanych z określonym narządem. Głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Każdy taki masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi np. naświetlaniem lampą Solux, okłady kompresem rozgrzewającym czy też wykonywany z użyciem środków wspomagających zabieg np. różnego rodzaju maści lecznicze działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco.
Masaż limfatyczny
Znaczna grupa chorób narządów wewnętrznych jest spowodowana zaburzeniami w krążeniu limfy. Celem masażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym, tzn. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych. Osiągamy to w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Efektami prawidłowo przeprowadzonych drenaży powinny być między innymi: poprawa warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych, zwalczanie bakterii oraz następstw zauważalnych na zewnątrz, czyli likwidacja obrzęków. Aby do takiego stanu doprowadzić, należy wykonać drenaż limfatyczny zgodnie z określonymi zasadami i z zastosowaniem następujących technik: głaskanie, rozcierania, ugniatania. Stosowane techniki powinny mieć charakter wypychający, aby do takiego stanu doprowadzić, należy wykonać drenaż limfatyczny zgodnie z określonymi zasadami i z zastosowaniem następujących technik : głaskania, rozcierania, ugniatania. Stosowane techniki powinny mieć charakter wypychający, czyli każda z nich - poprzez odpowiednio rozłożoną siłę nacisku - winna spowodować przepchnięcie limfy we właściwym kierunku. Siła nacisku na tkanki wzrasta w kierunku wykonywanego chwytu i nie powinna być przyczyną zbytniego wzrostu temperatury tkanek. Należy masować precyzyjnie, miękko i płynnie.
Masaż kamieniami
Jeśli po długim i męczącym dniu marzysz o relaksie i wyciszeniu, wybierz się do salonu kosmetycznego na masaż kamieniami. Inspirowany szamańskimi praktykami medycznymi, przywróci ci szybko nie tylko nadwątloną równowagę psychiczną, ale też fizyczną. Będziecie Państwo mogli z nową energią zmierzyć się z kolejnym dniem.
Relaksacyjny zabieg masażu kamieniami łączy w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm.
W naszym ciele rozmieszczone są ośrodki energii zwane w jodze czakrami, które znajdują się w sąsiedztwie ważnych narządów wewnętrznych, odpowiedzialnych np. za gospodarkę hormonalna czy metabolizm. Tworzą swoistą mapę, po której porusza się doświadczony masażysta. Dzieki temu możliwe jest usprawnienie przepływu energii przez zmęczony albo chory organizm, pozbycie się tej negatywnej i ogólne wzmocnienie ciała.
Kamienie
Masaż przeprowadza się go rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi i zimnymi marmurowymi, którymi wykonuje się spokojne, harmonijne ruchy. Wydobywa się je z dna oceanów, gdzie zostały wyszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka, a zawarta w nich energia z głębin mórz - zbawienna dla naszego organizmu. Kamienie wulkaniczne doskonale nadają się do terapii, ponieważ rozgrzane długo trzymają ciepło.
Dla kogo?
Masaż kamieniami zaleca się osobom, które są nadmiernie zestresowane i przemęczone pracą, a także tym prowadzącym mało aktywny fizycznie tryb życia. Pomocny może się jednak okazać również w przypadku zbyniego przetrenowania, gdy mięśnie są zbyt napięte i bolą.
Wskazania do masażu
- otyłość
- okres rekonwalescencji
- stany po urazach OUN
- nerwice typu psychogennego
- choroby układu krązenia
- zaparcia
- urazy ortopedyczne
- choroby reumatyczne
- stany poudarowe
- rwa kulszowa i rwa ramienna
- choroba Reynauda
- mózgowe porazenie dziecięce (MPD)
- porażenia i niedowłady
Przebieg masażu
Masaż przeprowadza się na nagim, albo okrytym ręcznikiem ciele. Masażysta rozkłada na nim kamienie, na plecach, na przodzie ciała, na czole oraz na dłoniach, czyli na wybranych punktach energetycznych, które są delikatnie przez nie uciskane. Następnie rozpoczyna się masaż rozgrzanym olejkiem od stóp poprzez tułowie do ramion, od przodu do tyłu. Masażysta płynnymi ruchami przesuwa ciepłe kamienie po naszym naoliwionym ciele. Zimne kamienie leżą statycznie na karku i szyi.
Czas i koszt zabiegu
Zabieg trwa ok. 90 minut i nie ma wskazań, co do częstotliwości jego stosowania. Już jeden wystarczy, by poczuć efekty.
Masaż stemplami
Masaż stemplami wywodzi się z tajskiej szkoły masażu. Przywraca nie tylko pogodę ducha i poczucie harmonii, ale też poprawia wygląd ciała. Jeśli marzysz o dalekich wczasach, a nie możesz sobie na nie pozwolić, zafunduj sobie odrobinę azjatyckiego luksusu w salonie Atelier Urody!!
Tajski masaż stemplami pobudza mikrokrążenie skóry, ujędrnia ją i oczyszcza z toksyn. Wyrównuje również jej koloryt. Zabieg likwiduje napięcie mięśni oraz znakomicie odstresowuje. Wpływa na ogólną poprawę funkcjonowania całego organizmu. Jego zalety są nieocenione! Polecamy osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym napięciu, otyłym, walczącym z cellulitisem i przemęczonym.
Płócienny woreczek, w kształcie bańki, którym wykonuje się masaż, wypełniony jest unikalnymi ziołami, nasionami i roślinami egzotycznymi. Znajdują się w nim m.in.:
imbir - który rozluźnia napięcie mięśni, rozgrzewa, wspomaga trawienie, działa przeciwbólowo, zwiększa koncentrację i wydolność umysłową, ponadto jest wspaniałym afrodyzjakiem,
cynamonowiec kamforowy - działa pobudzająco, rozgrzewająco, antyseptycznie, zmniejsza napięcia nerwowe i mięśniowe, jest pomocny w stanach depresyjnych,
trawa cytrynowa - uspokaja, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, pomocna w stanach depresyjnych
liście eukaliptusa - działają łagodnie pobudzająco, przeciwbólowo, antyseptycznie.
Stemple macza się w specjalnym wonnym oleju i dokładnie masuje nim punktowo całe ciało. Olej jest gorący, co wzmacnia odczucia, gdyż rozgrzewa wszystkie “stemplowane” punkty ciała. Na początku, gdy stemple są mocno rozgrzane, przykłada się je do skóry na kilka sekund. Wraz z ich ochładzaniem się, wydłuża się czas “stemplowania” ciała.
Zabieg czekoladowo - odżywczy
DZIAŁANIE :
- odżywienie i regeneracja skóry
- poprawa napięcia i jędrności
- nadanie cerze zdrowego, ładnego kolorytu
- wygładzenie i nadanie cerze przyjemnej miękkości
- odprężenie mięśni twarzy, szyi i kark
- przywrócenie równowagi psychicznej
- uczucie relaksu i odprężenia
- TECHNIKA WYKONANIA MASAŻU CZEKOLADOWEGO CAŁEGO CIAŁA:
- peeling
- rozprowadzenie naturalnej, rozgrzanej czekolady na ciało
- masaż ciała w czekoladzie
- owiniecie ciała specjalna folia termiczna i pozostawienie na 20-30 min.
- zmycie ciała ciepła wodą z dodatkiem mleczka czekoladowego
- masaż ciała olejkiem czekoladowym
- wklepanie masełka czekoladowego
CIEKAWOSTKI:
Czeko-ciało
Masaż czekoladowy - idealny sposób na depresję. Masło kakaowe zmiękcza, odżywia i nawilża skórę, a także opóźnia efekty starzenia się skóry.
Oprócz korzyści dla ciała masaż czekoladowy przynosi mnóstwo profitów dla lepszego samopoczucia. Aromat czekolady, jaki uwalnia się podczas zabiegu uspokaja, wycisza, relaksuje i wprawia nas w cudowny nastrój. Masło kakaowe nie jest jedynym składnikiem specyfiku, który rozprowadza się na skórze podczas masażu czekoladowego. Towarzyszą mu sole mineralne, które napinają skórę oraz tanina o działaniu wyszczuplającym.
Masaż czekoladowy wpływa także z korzyścią na naszą figurę. Klientki tracą po nim ochotę na czekoladę. Zaspokaja je w pełni aromat czekoladowy. A dodatkowo nastrój poprawia im świetny wygląd skóry i relaksujący masaż zmęczonego.
Czeko-nastrój
Całkiem niedawno uczeni z Hull York Medical School w Wielkiej Brytanii udowodnili, że gorzka czekolada, zawierająca największą ilość kakao, osłabia oznaki chronicznego zmęczenia. Cudowny specyfik stymuluje organizm do działania, poprawia koncentrację i niweluje problemy ze snem. Czekolada ma wpływ na produkcję endorfin - substancji, które stymulują przekaźniki mózgowe odpowiedzialne za spokój, pogodę ducha i dobry nastrój. Z kolei niemieccy lekarze z Uniwersytetu w Kolonii, udowodnili, że kostka gorzkiej czekolady licząca 30 kalorii pomaga w walce z nadciśnieniem. Zjadana raz dziennie dostarcza organizmowi polifenoli, substancji, które obniżają ciśnienie skurczowe i rozkurczowe mięśnia sercowego.
Zabieg miodowy
Spośród wielu rodzajów masaży, jedynie masaż miodem wyciąga poprzez skórę nagromadzone w organizmie toksyny. Jest to możliwe dzięki wyciągającej toksyny właściwości miodu.
Masaż miodem wyciąga toksyny ze skóry, tkanki podskórnej, mięśni, stawów oraz narządów wewnętrznych. Oczyszcza na poziomie komórkowym, otwiera pory i intensywnie dotlenia, redukuje stres i relaksuje.
Ze względu na ten zakres działania, masaż miodem jest lepszy niż sauna lub piling. Można go zrobić na całe ciało albo wybiórczo na plecy, ręce, nogi, kolana, brzuch, trzustkę lub wątrobę.
Najczęściej masuje się plecy. I wtedy masaż miodem skutecznie eliminuje wszelkie bóle pleców, zesztywnienie mięśni, stany przeziębieniowe i zmiany trądzikowe na plecach. Zalecany jest również przy problemach z ciśnieniem, zastojach limfy i bezsenności.
Warto również wspomnieć, że wzmacnia system odpornościowy i korzystnie oddziaływuje przy nerwicy, depresji oraz stanach po zawale czy wylewie. Wiele osób zainteresuje informacja, że masaż miodem jest również masażem wyszczuplającym i antycellulitowym.
Regulując płyny ustrojowe, wzmacnia osłabione nadwagą mięśnie i stawy. Rozbijając tkankę tłuszczową, zmniejsza objawy cellulitu. Pełni funkcję naturalnej maseczki odżywczo-kosmetycznej dla naszego ciała.
Zabieg miodem wpływa na:
- oprawę krążenia i ukrwienia
- lepsze odżywianie organów wewnętrznych i tkanek
- poprawę funkcjonowania układu limfatycznego
- usunięcie bólów oraz stanów zapalnych stawów, bólów pourazowych kręgosłupa i bólów przy zwyrodnieniach stawów, zaników mięśni
- likwidację nerwobólów
- podniesienie odporności organizmu
- zmniejszenie nadpobudliwości nerwowej
- regenerację po przemęczeniu i wyczerpaniu
- łatwiejsze zasypianie, głęboki sen
- wzmocnienie układu nerwowego (nerwice, stresy, apatie)
- oczyszczenie i regenerację skóry, likwiduje cellulit, rozstępy skóry pociążowe i po odchudzaniu, zmniejsza blizny po zabiegach i operacjach
- przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej
Błoto z morza Martwego
Błoto Morza Martwego posiada właściwości terapeutyczne. Wykazuje ono działanie rozkurczowe, znieczulające i przeciwzapalne, reguluje tętno, obniża ciśnienie tętnicze krwi, rozluźnia mięśnie, uspokaja system nerwowy, wykazuje pozytywny wpływ na organizm. Na skutek tego, że błotna aplikacja ma z reguły wyższą temperaturę niż temperatura ciała wzmacnia ona mikrocyrkulację skóry, mięśni i organów wewnętrznych, co osłabia procesy zapalne i nasila odżywcze.
Błoto posiada właściwości kosmetyczne. Normalizuje wszystkie podstawowe funkcje skóry, głęboko ją oczyszcza, wchłania nadwyżki tłuszczu skórnego, usuwa z powierzchni skóry obumarłe komórki, uwalnia wydzielinę łojową z porów, obniża wydzialanie gruczołów łojowych i przyśpiesza dojrzewanie członów przy trądziku. Wszystko to usposabia przychylnie skórę na przyjęcie biologicznie aktywnych substancji i wilgoci. Następstwem tego jest poprawa wymiany substancji w komórkach skóry, stymulowane jest krążenie krwi, zmniejsza się rozdrażnienie i procesy zapalne, wygładzają się zmarszczki, spowalnia się proces starzenia skóry, która nabywa świeżego i zdrowego wyglądu. Wykazuje także efekt leczniczy w schorzeniach skóry.
Przy aplikacjach błotnych na okolice brzucha i kręgosłupa: u chorych na wrzody żołądka i dwunastnicy następuje poprawa w związku z obniżeniem intensywności procesów zapalnych.
Działanie lecznicze przy schorzeniach wątroby i woreczka żółciowego ( zapalenie wątroby, marskość wątroby, diskinezja dróg żółciowych ); następuje przy nakładaniu błotnych aplikacji na okolice podżebrza. Nie zaleca się stosowania przy żółtaczce.
Błoto wspomaga walkę z nadwagą: przy nałożeniu błotnych aplikacji na “strefy problematyczne” ( brzuch, uda, pośladki ) następuje intensywny dopływ krwi i zwiększenie aktywności wszystkich rodzajów przemian molekularnej, komórkowej i tkankowej z efektem rozgrzewającym. W rezultacie następuje rozszczepienie tłuszczu i cellulitu. W połączeniu z masażem błoto oddziałuje jak bardzo skuteczny żel antycellulitowy. Sposób użycia: okłady błotne 2-3 razy na tydzień.
Oczyszczamy skórę przy pomocy złuszczającego żelu lub peelingu do ciała, podgrzewamy błoto do temp. 44-48 st. C, nakładamy na ciało, owijamy folią polietylenową. Klient leży spokojnie w ciepłym pomieszczeniu 20-30 minut. Następnie zmywamy błoto ciepłą wodą.
Głębokie oczyszczanie organizmu z toksyn: zachodzi jeśli posmaruje się ciało od głowy ( razem z włosami ) do nóg i pozostawi na 15-20 minut. Błoto posiada zdolności wysysania produktów rozpadu nie tylko ze skóry, ale i z kości i stawów.
Refleksologia
Jeśli nie masz czasu, jesteś ciągle w biegu a czujesz dopadający Cię stres. Twoje samopoczucie pogarsza się, a efektywność pracy spada. Możesz zafundować swojemu organizmowi energetyczny zastrzyk, jakim jest refleksologia! Podczas 1 wizyty możesz skorzystać z refleksologii stóp, twarzy i masażu kręgosłupa! Taka dawka postawi Cię błyskawicznie na nogi! Nie zwlekaj, nie poddawaj się stresowi! Już dziś umów się na zabieg!
Refleksologia twarzy i głowy prowadzi do wyciszenia wewnętrznego i uodpornienia na kłopoty i przeciwności codzienności…
Refleksologia stóp likwiduje bóle głowy, bóle kręgosłupa, zmniejsza stres, pomaga w leczeniu alergii i astmy oraz innych dolegliwości…
REFLEKSOLOGIA - CO TO JEST?
Refleksologia to znana już w starożytnym Egipcie, naturalna metoda leczenia w pełni bezpieczna, bez tabletek. Polega na prawidłowym “przepracowaniu” punktów na stopach, dłoniach lub twarzy pacjenta. Punkty te, zwane refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta. I tak np.: pracując na dużym palcu u stopy możemy zniwelować ból karku, a poprzez profesjonalną pracę kciukiem na środku lewej stopy leczymy bóle żołądkowe.
Refleksologia pobudzi Twój organizm!
- pomoże zlikwidować stres i napięcie nerwowe, które są przyczyną zachorowań i złego samopoczucia
- poprawi krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych, gwarantując utrzymanie zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu
- pomoże przywrócić naturalną równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom
- pomoże zlikwidować ból, uruchamiając naturalne systemy obronne organizmu
- poczujesz napływ pozytywnej energii i sił witalnych!
- Refleksologia jest dla Twojej Rodziny!
- Przedwcześnie wykryje i pomoże zahamować rozwój raka
- złagodzi bóle artretyczne i reumatyczne
- pomoże w leczeniu alergii i astmy
- pomaga zwalczyć młodzieńczy trądzik
- likwiduje zaburzenia w miesiączkowaniu i w przekwitaniu
- pomaga w leczeniu cyst na piersiach i jajnikach
- pomoże walczyć z hemoroidami, prostatą, rwą kulszową, zaparciami, wzdęciami, zgagą i przeziębieniami…
Refleksoterapia opiera się na złożeniu, że stopy są zmniejszonym odzwierciedleniem całego ciała i jego narządów ( stanowią mikrokosmos organizmu). Różnym częściom ciała i narządom wewnętrznym odpowiadają dokładnie określone strefy na stopach. Za pomocą masażu tych stref można odruchowo wpływać na odpowiednie narządy wewnętrzne. Poza tym strefy stóp mają wartość diagnostyczną, ponieważ bolesność uciskowa pojedynczej okolicy może wskazywać na zaburzenia funkcjonowania lub chorobę odpowiadającego jej obszaru ciała.
Refleksologia jest bezpieczna i równocześnie nieprawdopodobnie efektywna w przypadku, kiedy inne metody nie dają rezultatów. Służy nie tylko przywracaniu zdrowia, ale również zabiega o jego utrzymanie. Przynosi pacjentowi poprawę jego samopoczucia. Powtarzanie zabiegów refleksoterapii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.
Refleksoterapia wprowadza organizm w stan relaksu, a głęboki relaks umożliwia normalne funkcjonowanie organizmu, który dąży do homeostazy (wewnętrznej równowagi). Gdy pacjent jest zrelaksowany, to łatwiej i efektywniej przebiega jego leczenie. Wskutek zabiegu dochodzi do odprężenia i likwidacji napięcia, co oznacza: poprawę krążenia płynów ustrojowych, lepszą dystrybucję składników odżywczych do komórek, wydajniejsze funkcjonowanie wszystkich narządów organizmu.
Stopa ludzka zawiera zakończenie przeszło 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała i to wyjaśnia nam, dlaczego czujemy się znacznie lepiej po zastosowaniu refleksoterapii stóp.
Wskazania do refleksoterapii stóp:
- wzmocnienie odporności organizmu
- bóle migrenowe
- bóle menstruacyjne
- zaburzenia neuroprzewodnictwa w chorobach neurologicznych
- alergia
- zaburzenia hormonalne
- nadczynność i niedoczynność tarczycy
- nadciśnienie i niedociśnienie
- choroby dermatologiczne
- choroby układu oddechowego
- nadwaga
- zaburzenia gastryczne i układ trawienny
- poprawa przemiany materii
- schorzenia trzustki ( łącznie z cukrzycą )
- schorzenia wątroby
- zapalenie dróg moczowych
- przewlekłe zapalenia stawów, mięśni i ścięgien
- zespoły reumatoidalne stawów
- artretyzm
- zespoły bólowe kręgosłupa
- bezsenność
- nerwobóle
- depresja
- porażenia i niedowłady itp.
Światłolecznictwo
Światłolecznictwo jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi. Każdy zna wpływ światła: w jasne słone czne dni czujemy się z reguły lepiej niż w dni posępne, zasnute chmurami.
W przeciwieństwie do naturalnego światła słonecznego, którego występowanie i intensywność silnie uzależnione jest od pory dnia roku, zwłaszcza na półkuli północnej, nowoczesna terapia świetlna stosowana może być w razie potrzeby o każdej porze i w każdym miejscu.
Światłolecznictwo znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce jak i we wspieraniu procesów leczniczych. Leczeniu podlegają nie bezpośrednio choro by i zranienia; to raczej własne procesy regeneracyjne ciała zostają uaktywnio ne dzięki światłu. W ten sposób wspomaga się organizm, by wykorzystał siły kuracji spontanicznej i odbudował swoją równowagę.
Co to jest światłolecznictwo
Światłolecznictwo jest metodą fizykoterapii, która do leczenia wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu 15000-100 nm (nanometrów). Światło w potocznym rozumieniu tego słowa, to ta część promieniowania elektromagnetycznego, która wywołuje wrażenia wzrokowe. Światłolecznictwo wykorzystuje także zakresy promieniowania niewidoczne dla oka: podczerwień i ultrafiolet. Źródłem promieniowania elektromagnetycznego jest również Słońce. Wykorzystanie promieniowania słonecznego do leczenia to helioterapia. Innym źródłem promieniowania elektromagnetycznego, o pewnych specyficznych właściwościach są lasery.
Rodzaje promieniowania świetlnego
Promieniowanie podczerwone (IR) - w fizykoterapii wykorzystuje się długości fali z zakresu 770-15000 nm. Źródłem tego rodzaju promieniowania są ciała ogrzane, a długość fali zależy od temperatury tego ciała. W praktyce zabiegowej stosuje się specjalne promienniki , które rozgrzewają się do określonej temperatury, lub specjalne żarówki, które w zależności od rodzaju żarnika emitują promieniowanie o różnej długości (lampa Sollux). Promieniowanie IR wnika, w zależności od długości fali, od 10 do 30 mm w głąb tkanek. Źródłem promieniowania podczerwonego jest Słońce.
Efekty działania promieniowania IR wynikają ze stosowania ciepła. Są to: rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie napięcia mięśni, działanie przeciwbólowe, wzmożenie przemiany materii, odruchowy wpływ na narządy położone głębiej przez pobudzenie receptorów cieplnych skóry.
Zastosowania: leczenie niektórych przewlekłych i podostrych stanów zapalnych, zespołów bólowych, jako przygotowanie przed masażem, terapią manualną, jonoforezą, kinezyterapią. Źródłem promieniowania podczerwonego o specyficznych właściwościach są także lasery.
. Promieniowanie nadfioletowe (UV) - o długości fali z zakresu 100-400 nm. Zakres ten podzielony jest na 3 obszary: obszar A 400-315, obszar B 315-280, obszar C 280-200 nm. Podział uwarunkowany jest odmiennym działaniem biologicznym wymienionych obszarów. Źródłem promieniowania UV są Słońce, ciała ogrzane do wysokiej temperatury, łuki elektryczne, wyładowania jarzeniowe. W praktyce zabiegowej stosowane są specjalne promienniki zwane palnikami. Promieniowanie UV wnika do 2 mm w głąb tkanek.
Do reakcji organizmu na działanie promieni UV zalicza się: powstanie pigmentu (opalenizna), wzmożenie rozpadu białek, zmniejszenie zwiększonego stężenia glukozy, synteza związków przeciwkrzywiczych, szybszy wzrost komórek naskórka, pobudzenie działania przysadki, tarczycy, nadnerczy, jajników, jąder, obniżenie podwyższonego ciśnienia krwi, zwiększenie liczby krwinek czerwonych i białych. Promieniowanie UV wykazuje działanie bakteriobójcze.
Zastosowania:
do celów kosmetyczno - estetycznych (popularne solaria)
do celów leczniczych m.in.: przewlekły nieżyt oskrzeli, dychawica oskrzelowa, krzywica, trądzik pospolity, czyraczność, owrzodzenia troficzne, trudno gojące się rany, utrudniony zrost kostny, stany rekonwalescencji, niedoczynność tarczycy, niedoczynność jajników. W dermatologii wykorzystuje się współdziałanie pewnych związków chemicznych podnoszących wrażliwość skóry na promieniowanie UV, oraz promieniowania UV z obszaru A (metoda PUVA stosowana w leczeniu łuszczycy).
Zabieg Algowy - Thalgo
Zabieg antycellulitowy, modelujący sylwetkę
Zabieg Termalne - Borowinowe
Masaże o określonym działaniu terapeutycznym. Sprzyjają głębokiemu odprężeniu, wspomagają eliminację stresów i napięć. Działanie detoksykująco, natycelluitowo oraz witalizująco a przede wszystkim leczniczo na mięśnie i stawy